Ir palikušas mazliet mazāk par 10 dienām līdz meikatona “AgriTech 2021” atklāšanai. Jau nākampiektdien – 22.oktobrī dažādu fakultāšu un augstskolu studenti, vides entuziasti, lauksaimniecības nozares speciālisti, zemnieki un biznesa cilvēki tiksies, lai kopīgiem spēkiem rastu jaunus, inovatīvus risinājums kādai no problēmām (tēmas).Pēdējo dienu laikā esam daudz tikušies ar mūsu organizatoru – Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentiem. Jāsaka godīgi, studenti nav dzirdējuši par šo pasākumu. Daudzi pat nezina, kas ir hakatons. Taču izskaidrojot pasākuma jēgu ir skaidrs, ka interese ir. Jādod tikai iespēja. Līdz ar to skaidri saprotam, ka veidot šādu pasākuma bija lieliska doma īstajā laikā.Lai visi saprastu, kas tad ir meikatons, centīsimies to izskaidrot saviem vārdiem.

Meikatons ir praktiskāks uz procesu vērsts hakatona brālēns. Ja hakatonā koncentrējamies uz pašu ideju un tās realizāciju, tad meikatonā baudām procesu pēc iespējas praktiskāk darbojoties un veidojot reālu un taustāmu prototipu risināmajai problēmai.

Trīs galvenie virzītāji meikatonā ir:

  • Jautri radīt lietas: radīt kaut ko jaunu ir uzjautrinoša pieredze.
  • Mācīšanās ejot uz priekšu: labākais veids kā mācīties ir darīt!
  • Palielināt savu kontaktu loku: profesionālās (un ne tikai) draudzības ir viegli izveidojamas pareizajā vidē.

Tātad pats galvenais ir darīt un izbaudīt procesu. Kā mēs to darām un, ko pēc tam iesākam ar šīm idejām un risinājumiem, tas ir jautājums jums. Mēs dodam platformu, kur izpausties. Jums atliek tikai to izmantot.

Pieteikšanās notiek līdz 17.oktobra pulksten 23:59. Cik dzirdēts, tad pāris vietas uz brieža vēl ir brīvas. Tāpēc nenokavē un tiekamies Latvijā pirmajā lauksaimniecības, mežsaimniecības, zivsaimniecības meikatonā “AgriTech 2021”!

Tava Meikatona “AgriTech2021” komanda